Czy oglądanie, czytanie i słuchanie inspiruje Cię?

Czy oglądanie, czytanie i słuchanie inspiruje Cię?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy oglądanie, czytanie i słuchanie inspiruje Cię w życiu?

Praktycznie każdy z nas coś czyta, ogląda lub czegoś słucha, przyjmując w ten sposób jakieś informacje. Jednak pojawiają się w tym momencie ważne pytania.

Czy to wszystko jest faktycznie czymś, co inspiruje? Niesie jakąś wartość? Ma to przełożenie na późniejsze wdrażanie nabytej wiedzy w życie?

Pobudza to wyobraźnię i sprawia, że człowiek staje się bardziej kreatywny i osiąga sukcesy w życiu? I jaki to ma wpływ na jego życie? Dodatni? A może negatywny?

To są dobre pytania i warto je sobie postawić. Świat oferuje dzisiaj wiele możliwości wszelkiego rodzaju dobrodziejstw w postaci tv, Internetu, książek, audiobooków, ebooków itd.

Masa informacji zalewa nas praktycznie z każdej strony. Trzeba jednak zastanowić się nad jedną ważną kwestią – i Ty również pomyśl nad nią:

Czy oglądanie, czytanie i słuchanie inspiruje Cię?

Zatem dobrze by było, gdybyś zastanowił się nad tym, czy typ informacji, jaki przyswajasz i wkładasz sobie do głowy, sprawia, że się rozwijasz.

Jest to pożyteczne oraz motywuje Cię do działania? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: tak, to świetnie!

Szczere gratulacje, ponieważ sporo osób ma z tym problem.

A wynika to z faktu wchłaniania przez nich bezużytecznych informacji w sporych ilościach, których można wszędzie znaleźć przecież bez liku.

W dzisiejszym świecie prym wiodą tv i Internet.

Ludzie po włączeniu telewizora i komputera wpadają w jakąś otchłań, która ich pożera i potrafią spędzać godziny na bezwiednym gapieniu się w ekran bądź w kolejną niewnoszącą żadnych wartości witrynę internetową.

Tak mijają im godziny – a nawet i dni. Miliony informacji dotarły do głowy, jednak żadna nie była pożyteczna; żadna informacja nie stanowiła wartości, z której by można skorzystać.

To samo tyczy się co poniektórych pism. Plotki, niepotwierdzone sensacje, skandale, katastrofy itd. tworzone ku ogólnej „radości” gawiedzi.

Czy może być smutniejszy widok od widoku ludzi podniecających się historiami urojonymi? Niestety, jest to droga donikąd.

Jeśli kogoś faktycznie podniecają tanie sensacje, plotki, oglądanie 30 seriali naraz, buszowanie po Internecie i forach, gdzie ludzie – delikatnie to ujmując – nawzajem się bluzgają to w porządku.

Stanowi to wartość tego kogoś i w sumie dobrze jest nie oceniać ani nie osądzać. Każdy dokonuje wyboru tego, co stanowi dla niego wartość.

Nie chodzi zatem tutaj o namawianie ludzi do zaprzestania oglądania tv, szukania informacji w Internecie bądź czytania kolorowych pisemek.

Rzecz tyczy się nie tego, jakiego środka przekazu się używa do zdobywania informacji, lecz o to, jakie informacje to są i jakiej jakości.

Każde media będą pożyteczne, jeśli faktycznie człowiek ukierunkuje się na szukanie w nich rzeczy wartościowych dla siebie.

Internet…

Przykładowo. Internet jest czymś, czego używa się na co dzień. Można zatem dzięki niemu prowadzić również i biznes.

Właśnie dzięki niemu stwarzają się możliwości do komunikowania się z partnerami biznesowymi oraz do używania narzędzi do marketingu online, należenia do grup na portalach społecznościowych, które zajmują się tą samą dziedziną.

Można szukać też informacji związanych z tym, co się robi. Innymi słowy, Internet pod tym względem stanowi wielką wartość.

To, co inspiruje i pomaga, też w nim się przecież znajduje. Natomiast nie warto poświęcać uwagi bezużytecznym informacjom, jakich pełno i które tylko zaśmiecają umysł.

Na koniec mała rada, która jest uniwersalna i niezależnie od tego, czym Ty dokładnie się zajmujesz, możesz ja przyjąć lub nie.

Jeśli faktycznie pragniesz osiągnąć coś w tym, co robisz i gdzieś zmierzasz oraz marzy Ci się sukces, to skup się na tym, co stanowi wartość dla Ciebie, na tym, co Cię inspiruje.

Odetnij cały ten zewnętrzny jazgot i nie poświęcaj mu żadnej uwagi – to naprawdę pomaga. Uwierz, umysł jest wtedy o wiele spokojniejszy i nie panuje w nim bałagan.

Skup się na tym, co Cię inspiruje.

O tym już zostało wspomniane przed chwilą, jednak warto było to powtórzyć.

Czytaj, oglądaj, słuchaj tylko tego, co Cię rozwija, pomaga oraz sprawia, że dzięki temu skaczesz w rozwoju o poziom wyżej.

Sensacje i plotki zostaw innym. Dla Ciebie najważniejsze jest to, co Cię inspiruje i wzbogaca Cię w ten sposób.