Co powinieneś wiedzieć o podcastach?

Co powinieneś wiedzieć o podcastach?

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o podcastach – gdzie ich szukać i jakie popularne tematyki poruszają.

Podcasty to stosunkowo nowe medium, które zgromadziło wokół siebie zastępy oddanych fanów.

Nic w tym dziwnego, w końcu wielu z nas często nie ma czas albo możliwości oglądać filmików na YouTube i tylko słuchamy ich w tle.

Podcasty to samo audio, często na tyle dobrze zrealizowane, że nie musimy widzieć tego, co robią prowadzący, żeby wiedzieć, co dzieje się obecnie w studiu nagrań.

Każdy może zostać podcasterem

Ty również możesz bez żadnych przeszkód założyć swój własny podcast. Możesz prowadzić do samodzielnie, ze znajomymi lub z zaproszonymi gośćmi.

Ważne jest jednak, aby trzymać się jednej tematyki. Podcasty z reguły są poświęcone jednej dziedzinie albo kilku z nich, ściśle ze sobą powiązanych.

Jeśli chcesz mówić o wielu rzeczach, możesz założyć kilka różnych podcastów i różnych tematykach. Ważna jest też regularność.

Każdy z nas chce, aby ulubiony kontent był mu dostarczany ciągle, najlepiej w krótkich odstępach czasu.

Dlatego dobrze jest rozpisać sobie kilka epizodów do przodu, na wszelki wypadek, gdyby skończyły nam się pomysły na nowe odcinki.

Podcasty można znaleźć na wielu platformach

Gdzie szukać podcastów?

Tak naprawdę na większości platform bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Spotify czy iTunes to tylko dwa z wielu przykładów, choć na tych dwóch znajdziemy ogrom twórców.

Jeśli jednak nie mamy dostępu do tych aplikacji, zawsze możemy zajrzeć na popularny serwis YouTube.

Tam podcasterów jest zdecydowanie najwięcej, ponieważ umieszczanie swoich materiałów na tej platformie jest całkowicie darmowe.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ulubionego twórcę lub tytuł audycji i zacząć odsłuchiwać audycję.

Jaką tematykę poruszają podcasty?

W zasadzie podcasty mogą być o wszystkim. Ciężko znaleźć temat, który nie został jeszcze poruszony przez podcasterów, jeśli nie tworzących w języku polskim, to na pewno po angielsku.

To właśnie dlatego podcasty mają tak dużą widownię. Bez problemu znajdziesz materiały o rozwoju osobistym, związkach i budowaniu relacji.

Nie ominą Cię też wiadomości, które wiele stacji wstawia teraz w formie podcastów.

Bardzo popularne są podcasty o tematyce kryminalnej, politycznej, podobnie luźne opowiadania o życiu i lifestylu, czy popularne ostatnio podcasty w formie ASMR.

Fani sportu również znajdą coś dla siebie. W sieci jest sporo cyklicznych audycji o piłce nożnej czy koszykówce spod znaku NBA.

Prawdopodobnie bez względu na to, czego szukasz, twórcy podcastów już dawno to dla Ciebie przygotowali.